یک هفته ای شده بود که علامه گوگل در حصر خانگی بود، خداروشکر این حصر هم برداشته شد. دوستان حافظ امنیت وقتی فضا را امنیتی می کنند با عملشان کار را بزرگ نشان می دهند. نارضایتی مردم از سیاست شوک دولت زیاد بود و هر نارضایتی و اعتراضی طبیعتا خرابی هایی هم دارد آن کسی هم که خرابی به بار می آورد باید مجازات شود. اما مطالبه مردم چه؟! کسی به فکر آن است؟! مسئولان بزرگوار خواهشا از امروز که فضای سیاسی در حال بازگشت به آرامش است در مورد مطالبات مردم تصمیم جدی بگیرید.

مگر می شود نرخ کرایه ها را ثابت نگه داشت در حالی که 50 درصد هزینه سوخت مجاز راننده افزایش یافته است. نرخ های حمل و نقل که بالا رود همه چیز زنجیروار بالا می رود.

به فرض پذیرش اجرایی شدن نظارت دقیق دولت بر اصناف و بازار اما بخشی از بازار که عمدتا دلال ها هستند اصلا در ظرف نظارتی و ارزیابی دولت نمی گنجند، برای آن ها چه فکری شده است؟

به نظر بنده تمام تلاش دولت این است که تورم انفجاری روی ندهد اما اصل افزایش تورم از تورمی که الان مردم به آن گرفتارند موضوعی است که نمی توان ردش کرد دیر و زود دارد اما سوخت و سوز نه! شاید موج اصلی تورم در این ماه یا ماه بعد مهار شود اما در ماه های بعد چه؟!

سهم کسانی که خودرو ندارند از سهمیه سوخت کجاست؟! وقتی که خودرو بیشتری داشته باشید یعنی دولت سهمیه بیشتری به تو اختصاص داده است؟! سهمیه سوخت اگر یارانه است پولدار فقیر باید یک سهم ببرند و چه بسا ثروتمند سهم بیشتری ببرد؟!

انتظار اجرای عدالت و عدالت خواهی برای همه مردم ایران در بزرگترین ثروت ملی انتظار زیادی نیست. امیدوارم در فرایند دوباره اجرایی شدن طرح هدفمندی یارانه سوخت اصلاحاتی تدریجی به نفع عدالت را هم ببینیم. این طرح باید اجرا می شد و اصلاح می شد نه اینکه سال ها متوقف شود و دوباره مثل روز اول اجرایی شود.

منبع : تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی |چه عجب!
برچسب ها : مردم ,سوخت ,دولت ,عدالت ,بیشتری ,اجرایی ,سهمیه سوخت